Medycyna
funkcjonalna

Bezpieczna, skuteczna metoda pomocna w profilaktyce i leczeniu wielu chorób

Medycyna funkcjonalna zakłada spojrzenie na człowieka z szerokiej perspektywy. Organizm ludzki jest traktowany kompleksowo, jak złożony ekosystem, który posiada zdolności adaptacyjne. Do każdej osoby podchodzi się indywidualnie, szczegółowo dostosowując plan terapii.

Czytaj więcej

Ikona indywidualne podejscie

Indywidualne podejście

Ikona Szeroka perspektywa

Szeroka perspektywa

Ikona Wielowymiarowa terapia

Wielowymiarowa terapia

Ikona bezpieczna metoda leczenia

Bezpieczna metoda leczenia

Medycyna żywienia

Integralną częścią medycyny funkcjonalnej jest medycyna żywienia, która opiera się na twierdzeniu, że stan zdrowia człowieka jest zależny od składników odżywczych.

Indywidualna terapia żywieniowa oparta na diagnostyce jest kluczem do rozwiązania wielu problemów zdrowotnych. Medycyna żywienia może być stosowana jako postępowanie terapeutyczne w celu zapobiegania chorobie, powstrzymania jej postępu lub całkowitego wyleczenia Pacjenta. Jest bezpieczną, cenioną przez naukowców metodą wspierania zdrowia. Ma także niezwykle silne działanie prewencyjne.

Ikona Oparta na badaniach

Oparta na badaniach

Ikona Skuteczna metoda

Skuteczna metoda

Ikona Bezpieczna terapia

Bezpieczna terapia

Ikona Efektywna profilaktyka

Efektywna profilaktyka

Dietetyka

Kliniczna

Zintegrowane podejście

Korzystając z wiedzy o wpływie żywienia na zdrowie człowieka, dietetycy kliniczni opracowują indywidualne plany żywieniowe dostosowane do stanu zdrowia Pacjenta. Współpracują przy tym ze specjalistą medycyny funkcjonalnej, który analizuje i ocenia stan zdrowia Pacjenta z szerokiej perspektywy.

Takie zintegrowane podejście prowadzi do szybkiej poprawy zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Pacjenci osiągają prawidłową masę ciała oraz obserwują szereg pozytywnych zmian, m.in. poprawę kondycji skóry, włosów czy jakości snu.